4 причини зошто некои луѓе плачат за време на секс


4 причини зошто некои луѓе плачат за време на секс

Доколку плачете без тага, туку само поради интензивни емоции е во ред, но доколку плачете поради негативни емоции консултирајте се со вашиот доктор.

4-prichini-zoshto-nekoi-lugje-plachat-za-vreme-na-seks-01.jpg

Дали ви се случило некогаш да заплачете за време на секс?

„Можеби ви звучи чудно, но е многу почесто од што мислите“, тврди секс експертот доктор Емили Роуз. За овој феномен постои дури и термин „crygasm“.

Причини зошто може да заплачете за време на секс:

Сексот бил неверојатно добар што предизвикал неверојатно интензивни чувства на љубов и поврзаност, па напливот на окситоцин довел до солзи радосници.

4-prichini-zoshto-nekoi-lugje-plachat-za-vreme-na-seks-05.jpg

Сексот ви вратил некои непријатни спомени за негативни сексуални искуства од минатото.

4-prichini-zoshto-nekoi-lugje-plachat-za-vreme-na-seks-03.jpg

Имате потиснати емоции на бес и анксиозност и сексот едноставно ги извадил од вас.

 4-prichini-zoshto-nekoi-lugje-plachat-za-vreme-na-seks-04.jpg

Сексот ви бил физички болен поради вагинална сувост, некое воспаление или сексуално пренослива болест.

4-prichini-zoshto-nekoi-lugje-plachat-za-vreme-na-seks-02.jpg

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

8 причини зошто мажите се плашат од силни жени Силните жени може прават некои мажи да се чувствуваат несигурно и недоволно „мач...
Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg