14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат

„Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем во комуникацијата, се согласувате ли?

14-raboti-koi-mazhite-im-gi-kazhuvaat-na-zhenite-a-zhenite-gi-mrazat-01.jpg

Кога станува збор за комуникацијата помеѓу мажите и жените постојано се јавуваат некои проблеми.

Тие едноставно размислуваат на поинаков начин и настануваат недоразбирања.

Работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат:

„Смири се!“

„Изгледаш многу уморно денес.“

„Што е пак сега?“

„Ох, изгледаш одлично. Колку килограми симна?“

„Го јадеш тоа постојано?“

14-raboti-koi-mazhite-im-gi-kazhuvaat-na-zhenite-a-zhenite-gi-mrazat-02.jpg

„Треба да се смееш почесто.“

„Тоа не е многу женствено.“

„Изгледаш одлично за своите години.“

„Тоа не се прави така.“

„Слушај...!“

14-raboti-koi-mazhite-im-gi-kazhuvaat-na-zhenite-a-zhenite-gi-mrazat-03.jpg

„Тоа е машка работа, дозволи ми јас да го направам.“

„Јас барем никогаш не се однесувам како тебе.“

„Зошто секогаш го правиш тоа?“

„Сеедно, како сакаш.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
Жените кои често не можат да доживеат оргазам треба да знаат 9 работи Најчестата грешка на жените е што се концентрираат на доживувањето на оргазам, а...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg