Правила кои треба да ги следите доколку сакате да се смирите со бившиот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Правила кои треба да ги следите доколку сакате да се смирите со бившиот

Можеби вашата врска завршила бидејќи некој не бил доволно лојален или искрен. Можеби не сте се сакале доволно или можеби едноставно не сте биле подготвени да влезете во врска...

Pravila koi treba da gi sledite dokolku sakate da se pomirite so bivsiot partner 01

Каква и да била вашата причина, во тој момент сте сакале да ја прекинете врската. Но, сега размислувате повторно да се обидете. Се прашувате дали ова е добра идеја...

Пред да зачекорите во минатото дознајте кои од овие правила треба да ги следите, доколку сакате да се смирите со бившиот партнер:

Не го спомнувајте минатото

Не треба да зборувате за старите расправии и за лошите спомени од минатото. Веројатно ги спомнувате бидејќи не успеавте да ги решите кога тоа било потребно.

Минатото е во минатото и таму треба да остане засекогаш.

Не глумете детективи

Доколку сте биле одделени подолго време постои можност дека и двајцата имавте други партнери во меѓувреме. Но, тоа едноставно не мора да се спомене.

Златното правило број два е дека она што се случило додека сте биле одвоени не треба да влијае на вашиот однос сега.

Pravila koi treba da gi sledite dokolku sakate da se pomirite so bivsiot partner 02

Започнете од почеток

Не ја кршете главата со она што било порано и што не можете да го промените. Обидете се да започнете од самиот почеток. Запознајте се со нов, подобар и изменет партнер.

Дајте му шанса да докаже дека сега сè ќе биде различно.

Бидете внимателни

Доколку сте одлучиле да простите и да започнете од почеток ова не значи дека треба да толерирате сè. Ова правило е едноставно - внимавајте.

Сетете се зошто раскинавте

Зошто раскинавте? Не се сакавте доволно? Неверство? Дали едноставно не можевте да преминете преку неговите постапки? Размислете за овие прашања пред да одлучите да бидете повторно заедно.

Pravila koi treba da gi sledite dokolku sakate da se pomirite so bivsiot partner 03

Не ги повторувајте истите грешки

Луѓето тешко се менуваат, но повторно, не ја исклучувајте можноста дека можеби вашиот партнер навистина се променил. Она што можете да го направите е да не ги повторувате истите грешки од минатото.

Ако сте биле премногу напорни и строги, променете го тоа. Ако сте биле емоционално недостапни опуштете се и дозволете му на пртнерот да ви се доближи.

Не брзајте

Кога ќе се смирите со бившиот партнер првото нешто што ќе го забележите е дека емоциите ви се враќаат автоматски. Но, треба да забавите и да размислите добро.

Сепак сте имале причин да ја раскинете врската. Не брзајте. Однесувајте се како да се запознавате за првпат. Времето ќе го направи своето. Ако ви е судено ќе бидете заедно и сè ќе биде подобро отколку порано.

Пробајте нови работи

Пред повторно да влезете во врска со бившиот партнер пробајте нешто ново. Можеби заедничкото хоби повеќе ќе ве поврзува. Најважно е да бидете апсолутно сигурни дека сакате да бидете повторно заедно од вистински причини, а не поради тоа што не сакате да бидете сами.

И, се разбира, потрудете се вашето минато да не стане вашата иднина.

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 прашања чии одговори ќе го лоцираат проблемот во љубовната врска Ако чувствувате дека нешто не е во ред со вашиот љубовен живот, лоцирањето на пр...
Никогаш не паѓајте под притисокот да бидете во врска Ако не сте во врска, тогаш немојте очајно да трагате по каква било љубов, особен...
Правила кои не се прекршуваат кога сте во врска Животот би бил многу полесен кога би имале листа со одговори на тешките пра...