7 одлични секс пози за кога се чувствувате уморно или мрзеливо (18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


7 одлични секс пози за кога се чувствувате уморно или мрзеливо (18+)

Постојано слушаме (или читаме) дека треба да имаме подобар секс, подобри оргазми, подобри љубовни врски. Но стресното време во коешто живееме најчесто нè спречува да ги имаме сите овие нешта во животот.

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno-ili-mrzelivo-18-001.jpeg

Се соочуваме со недоволно слободно време, стрес или премногу умор. Па можеби не е лоша идеја да ги ѕирнете следните 7 секс пози за кога се чувствувате премногу уморно или мрзеливо, а сепак сакате интимност.

Можеби ќе се инспирирате да испробате некоја (или неколку):

Лежечка поза свртени со лицата еден кон друг

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (3).jpg

Поза „Лотосов цвет“

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (6).jpg

Свртени со лицата еден кон друг, но партнерката е со кренати нозе

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (7).jpg

Старата, добра „69“ поза

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (5).jpg

Удобно на каучот

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (1).jpg

Заедничко мастурбирање

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (4).jpg

„Доги“ поза на софата

7-odlicni-seks-pozi-za-koga-se-cuvstvuvate-umorno (2).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгл... Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жен... Што мислите ако си направите листи со секс желби со партнерот? Дали ќе ви се пок...
„Се гледам со оженет маж. Кога е со мене, забораваме на сè.“ Како е да се спие со некого што по сексот ќе се врати во креветот на друга жена?...