Кои секс трендови ќе владеат во 2020-та?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Кои секс трендови ќе владеат во 2020-та?

Технологијата веќе неколку години интензивно е присутна и во спалната соба, а секако дека нема да ја прескокне и оваа година.

koi-seks-trendovi-ke-vladeat-vo-2020-01.jpg

Кои ќе бидат трендовите во сексот за 2020-та? Како ќе го зачиниме сексуалниот однос со партнерот? Кои се предвидувањата?

1. Љубовта се враќа на голема врата.

Поретко ќе се практикува секс без обврски иако звучи неверојатно. Кога се вмешани било какви емоции, поголема е веројатноста да сте траснпарентни за она што го сакате и да експериментирате повеќе во креветот.

Ова не значи дека повремени незадолжителни дружби се нешто лошо, правете го она што навистина го сакате, но ете, нека биде со љубов.

2. Жените знаат како да се самозадоволуваат.

И ова веќе воопшто не е табу тема. Тие се поопуштени со користење на технологијата и секс алатки.

koi-seks-trendovi-ke-vladeat-vo-2020-03.jpg

Бројките сè уште се поразителни – само 40-60% од жените мастурбираат во споредба со 95-99% од мажите. Земајќи го предвид фактот дека само 18% од жените може да доживеат оргазам со пенетрациски секс, не е ни чудно што сè повеќе се произведуваат непенетрациски уреди за припадничките на понежниот пол.

Кога сме кај уредите, не ги пропуштајте трите најпродавани секс играчки во светот.

3. Сексуално опуштање.

Отвореноста почнува да ги руши сите бариери и стигми поврзани со било каков физички срам – за изгледот на интимните делови од телото, сексуална дисфункција и различните сексуални желби.

4. Дигитална сексуалност.

Виртуелната реалност и секс роботите ќе станат дел од секојдневието.

koi-seks-trendovi-ke-vladeat-vo-2020-02.jpg

Иако се чини дека е тешко да ги научите роботите да покажуваат емоции или да се движат како луѓе, производителите постојано експериментираат со поинакви облици на роботи кои нè потсеќаат на луѓето.

„Дигисексуалец“ е личност која интегрира технологија како задолжителен и темелен дел во неговиот сексуален живот, и на која не и е потребна интима за да ужива во сексот (нешто што е спротивно на првото предвидување).

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...
Денот по утрото се познава: 5 секс пози за утрински секс за викенд (18+) Велат дека денот по утрото се познава. А, сигурни сме дека нема подобар почеток ...