Секс прашања со кои ќе се поврзете со партнерот на многу поинтимно ниво
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Секс прашања со кои ќе се поврзете со партнерот на многу поинтимно ниво

„Со кој потег најбрзо те имам доведено до оргазам? Која е најдобрата работа во нашиот сексуален живот?“ – дали со партнерот отворено разговарате на тема секс?

seks-prashanja-so-koi-kje-se-povrzete-so-partnerot-na-mnogu-pointimno-nivo-01.jpg

Без разлика дали сте во тазе врска или сте 10 години во брак, на сексуалниот живот секогаш му е потребен поттик и нова енергија.

Секогаш е забавно да се постават некои прашања и да се размрда ситуацијата.

Сигурно сè уште постојат работи кои не ги знаете за својот партнер, па затоа најдобро е отворено да разговарате.

Поставете му дел од овие прашања за да се поврзете на едно ново поинтимно ниво:

1. Која е твојата најскриена сексуална фантазија?

2. Кое е најчудното место на кои си имал/а секс?

3. Кој ти е омилен дел од моето тело?

4. Ако имаше можност да одбираш што би носел/а сега, што би одбрал/а?

5. На кој дел од телото најмногу сакаш да бидеш допиран/а?

6. Ако можеш да имаш секс каде било на светот, на кое место би било тоа?

7. Која ти е омилената секс поза?

8. Колку често мастурбираш?

seks-prashanja-so-koi-kje-se-povrzete-so-partnerot-na-mnogu-pointimno-nivo-02_resize.jpg

9. Каков тип на порно филмови сакаш да гледаш?

10. Кој ти бил најдобриот оргазам досега?

11. Ако сме излезени на вечера и ти кажам дека сакам да имаме секс веднаш, што ќе направиш?

12. Кој е максималниот број на „партии секс“ што си ги имал/а во еден ден?

13. Кое е најчудното место на кое некогаш си мастурбирал/а?

14. Дали сакаш контакт со очи за време на секс?

15. Што ти ја зголемува сексуалната желба?

16. Колку време најдолго си минал/а без секс?

17. Со кој потег најбрзо те имам доведено до оргазам?

18. Која е најдобрата работа во нашиот сексуален живот?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...
Денот по утрото се познава: 5 секс пози за утрински секс за викенд (18+) Велат дека денот по утрото се познава. А, сигурни сме дека нема подобар почеток ...

Спонзорирани линкови: