Колку мажите всушност (не) знаат за своите партнерки?


Колку мажите всушност (не) знаат за своите партнерки?

Жените обично им се лутат на своите партнери бидејќи тие не знаат многу работи за нив. Мажите, секако, се бранат, и тврдат дека ова не е вистина. Но, едно истражување застана на женската страна.

Kolku mazite vsusnost neznaat za svoite partnerki 01

Ова истражување, спроведено меѓу мажите кои се долго време во брак или врска, ги изненади припадниците на посилниот пол со своите резултати.

Се работи за прашалник со прашања за нивните партнерки, а резултатите го покажале следново:

- 10% не го знаат точното име на работното место на партнерката.

- 11% не се сигурни која е природната боја на нејзината коса.

- 20% не знаат дали партнерката е алергична на нешто, ниту која другарка ѝ е најдобра.

- 23% не се сигурни за големината на обувките што ги носи нивната партнерка, ниту пак го знаат нејзиниот конфекциски број.

Kolku mazite vsusnost neznaat za svoite partnerki 02

- 35% не се сеќаваат на точниот датум кога се запознале со својата партнерка.

- 39% не ја знаат точната големина на градникот на нивната девојка или сопруга.

- 54% не ја знаат песната (мелодијата) на мобилниот телефон на нивната партнерка, ниту ја знаат нејзината омилена песна (или изведувач).

Дали и вие се сложувате со овие добиени резултати или, сепак, научниците (повторно) претеруваат со своите теории и заклучоци?

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
9 работи кои ги научив додека сите други се мажеа Да изградиш добра врска сам со себе е нешто есенцијално, бракот не е билет за ср...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...

Најчитани неделава