20 прашања за во карантин, со кои ќе го запознаете партнерот подобро
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


20 прашања за во карантин, со кои ќе го запознаете партнерот подобро

Ако имаш временска машина, во кој период би отпатувал? Имаш златна рипка и можност да си замислиш 3 желби, кои се тие?

20-prashanja-za-vo-karantin-so-koi-kje-go-zapoznaete-partnerot-podobro-01.jpg

Периодов минувате многу време дома и на моменти сигурно ви се чини дека повеќе немате за што да разговарате со вашиот партнер.

За да ја разгорите искрата и да дојдете до некои интересни информации за него, треба да ги поставите вистинските прашања:

Прашања со кои ќе ги зачините разговорите:

- Кој ти е најомилен спомен од детството?

- Како изгледаше твојата прва љубов?

- Ако мора да слушаш само една песна постојано, која би била таа?

- Која позната личност ти се допаѓа?

- Кој е советот што би си го дал на помладата верзија од себе?

- Која е најголемата лага што некогаш си ја кажал?

- Ако имаш временска машина, во кој период би отпатувал?

- Имаш златна рипка и можност да си замислиш 3 желби, кои се тие?

- Ако добиеш милион евра на лото, како ќе ги потрошиш?

- Кој ти е најголем скандал направен во алкохолизирана состојба?

- Која е најдобрата книга што си ја прочитал досега?

- Ако можеш која работа на себе би ја променил?

- Кој ти е најтажниот ден во животот?

- Која е таа една работа за тебе од која луѓето ќе се изненадат ако ја дознаат?

- Дали постои некој сон што постојано го сонуваш?

- Кое животно би сакал да бидеш и зошто?

- Која особина те привлекува најмногу кај спротивниот пол?

- Каде би сакал да живееш, ако можеш да избираш?

- Кој е најголемиот ризик што си го преземал досега?

- Кој е најдобриот совет што си го добил од родителите?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 прашања кои треба да си ги поставите за да знаете дали врската треба да премине на ново ниво Има одредени прашања кои треба да се постават на првите состаноци со потенцијалн...
Прашања кои ќе ви помогнат да разберете колку е силна вашата врска Можеби можете да се преправате пред другите дека врската ви е совршена, но на кр...
Што ќе се промени и што ќе научите кога ќе почнете да живеете со партнерот? Многу парови кои се веќе во сериозна врска и имаат можност, се иселуваат од дома...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg