Мали ситници кои мамат насмевка на лицето на жените и ги усреќуваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Мали ситници кои мамат насмевка на лицето на жените и ги усреќуваат

Знаевте ли дека воопшто не е тешко да ја усреќите вашата сакана?

28-ednostavni-nachini-da-izmamite-nasmevka-na-liceto-na-vashata-sakana-01.jpg

Многу мажи се убедени дека е невозможна мисија да ја насмеат и расположат својата партнерка, но ова не е точно.

Воглавно, жените сакаат да им покажете дека сте овде за нив и дека ги цените, и да им обрнете малку внимание.

Сега веќе немате изговори – Наместо да велите дека се комплицирани, обидете се почесто да ги правите овие работи:

1. Испратете ѝ порака за добра ноќ пред да си легнете.

2. Испратете ѝ порака за добро утро откако ќе станете.

3. Почесто кажувајте ѝ дека е убава.

4. Одвреме-навреме изненадете ја со некој мал, евтин подарок.

28-ednostavni-nachini-da-izmamite-nasmevka-na-liceto-na-vashata-sakana-02.jpg

5. Осигурете се дека знае дека ви е страв да не ја изгубите.

6. Однесувајте се добро кон неа – и кога сте сами, и кога сте во друштво.

7. Бидете овде кога сте ѝ потребни.

8. Испратете ѝ порака во текот на денот и кажете ѝ дека ви недостасува.

28-ednostavni-nachini-da-izmamite-nasmevka-na-liceto-na-vashata-sakana-03.jpg

9. Осигурете се дека најважните луѓе во вашиот живот знаат која е таа.

10. Направете ја приоритет, а не опција.

11. Поминете цела вечер само со прегратки.

12. Помогнете ѝ да го облече палтото. Држете ја вратата отворена за неа. Покријте ја ако заспала во дневната.

28-ednostavni-nachini-da-izmamite-nasmevka-na-liceto-na-vashata-sakana-04.јпг.jpg

13. Признајте кога ќе направите грешка и извинете се.

14. Дајте ѝ комплимент за нејзиниот изглед, дури и кога таа смета дека изгледа ужасно.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Таа е тип на девојка за која ќе се каеш дека си ја изгубил до крајот на животот Таа ќе биде онаа личност која никогаш нема да можеш комплетно да ја преболиш во ...
Совети за брак од разведен маж: Простувајте инстантно, не ја поправајте, ниту обвинувајте Очигледно, не сум експерт за љубов и врски. Но, има неколку работи и лекции кои ...
10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане со неа Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg