Најчестите грешки што треба да ги избегнете на почетокот од љубовните врски - Results from #1
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Најчестите грешки што треба да ги избегнете на почетокот од љубовните врски

Премногу прашувате за минатото на партнерот

Ова само ќе ви создаде проблеми. Кога сте во нова врска, дозволете му на партнерот самиот да одлучи што ќе сподели со вас, а што не.

Почитувајте ја неговата приватност и немојте да „душкате“ наоколу за да дознаете сè. Ако тој сфати дека му го проверувате телефонот, ги испрашувате неговите пријатели и слично, ќе претпостави дека во вашата врска нема доверба. А, ова сигурно нема да ви биде од корист.

najchestite-greshki-shto-treba-da-gi-izbegnete-na-pochetokot-od-vrskata-04.jpg

Не поставувате јасни граници

Ова е уште еден голем проблем со кој се соочуваат многу нови врски. На почетокот можеби е полесно да прифаќате сè за да избегнете конфликти, но со текот на времето ова сигурно ќе почне да ви пречи.

Без разлика за кој аспект од врската станува збор, разјаснете кои се вашите, а кои границите на партнерот.

Кажувате „бели“ лаги

Бидејќи секоја врска е заснована на доверба, лажењето никогаш не е добра опција.

Ако почнете со лаги уште на почетокот од врската, подоцна сигурно ќе настанат проблеми.

najchestite-greshki-shto-treba-da-gi-izbegnete-na-pochetokot-od-vrskata-05.jpg

Не знаете да кажете „Не“

Слично како кај поставувањето граници, и во овој случај многу е полесно да се согласувате со сè. Истовремено, веројатно мислите дека на овој начин партнерот ќе има подобро мислење за вас.

Но, во врската важна е и еднаквоста, па со ова однесување партнерот ќе помисли дека само тој е одговорен за сè.

Ги игнорирате јасните предупредувачки знаци

Причини за ова има безброј – не сакате да бидете сингл, мислите дека ќе го промените партнерот, не сакате да поверувате дека тој не е вистинскиот за вас…

Нормално, не треба да замерувате за секоја грешка на партнерот, но ако предупредувачките знаци се повеќе од очигледни, немојте да ги игнорирате, бидејќи во иднина сигурно ќе настане проблем.

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Ако ја сакаш, не ја уништувај Сакам да се присетиш како изгледаше таа првиот пат кога ја здогледа… Ти доaѓа ли...
9 проблеми во врската по кои ќе познаете дека љубовта згаснува Секој треба да знае кои се опасни проблеми и ситуации, што не треба да се игнори...
Негативните последици од бегањето од сингл статусот Кога последен пат бевте сингл на подолг период? Поради некоја причина, цело врем...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg