Кои навики ќе ве зближат со партнерот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кои навики ќе ве зближат со партнерот?

Колку и да звучи лесно, близината е тешка работа за одржување, посебно откако ќе помине долго време.

koi-naviki-ke-ve-zblizat-so-partnerot-02.jpg

Па, ова се заеднички навики кои може да ви помогнат повторно да се зближите со партнерот или едноставно да не стигнете до точка каде ќе ви треба повторно зближување:

1. Маратон на филмови или серии

Задолжително е да одберете серија која ви се допаѓа и на двајцата, да ги исклучите светлата и да се стуткате под исто ќебе.

2. Одвоени активности

Контрадикторно, но вистинито. Поминувајте неколку часа во денот правејќи го она што вие го сакате и ве исполнува, за потоа да имате што да раскажете кога ќе се вратите дома.

3. Дегустирајте храна

И не заборавајте да навлезете во дискусија зошто одредено чоколадо или парче кашкавал повеќе ви се допаѓа од претходното.

4. Гол ден

Веќе ви е јасно – одберете еден ден каде ќе ја исклучите облеката од распоредот.

koi-naviki-ke-ve-zblizat-so-partnerot-01.jpg

5. Направете СПА центар дома

И мажите сакаат да бидат негувани и релаксирани.

6. Јадете во кревет

Веројатно мразите трошки во креветот, но не е крај на светот ако повремено сте мрзеливи и малку неодговорни. Има време за чистење.

7. Пејте караоке

Не мора да одите во бар за да си направите караоке забава – доволни сте вие двајца и омилената плејлиста.

8. Туширајте се заедно

И тоа не мора да заврши со секс.

9. Одете во шопинг

Но, не по облека, туку по заеднички ситници за дома или вкусна, нова храна.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 карактеристики на жените кои мажите никогаш не ги оставаат Какви жени сакаат мажите и кои нивни карактеристики и навики прават никогаш да н...
Жените кои веруваат во овие лаги – најтешко ќе најдат партнер Три совети, коишто важат за ултимативни љубовни правила, можно е да ви го уништа...
„Се гледам со оженет маж. Кога е со мене, забораваме на сè.“ Како е да се спие со некого што по сексот ќе се врати во креветот на друга жена?...

Најчитани неделава