Вирална приказна кружи на Фејсбук: „Мојата сопруга не се сеќава на мене...“


Вирална приказна кружи на Фејсбук: „Мојата сопруга не се сеќава на мене...“

„Тој има 85 години и инсистира да ја држи сопругата рака под рака каде и да одати вели: Таа не знае кој сум, но јас знам која е таа. TAA E ЉУБОВТА НА МОЈОТ ЖИВОТ.“

viralna-prikazna-kruzhi-na-fejsbuk-mojata-sopruga-ne-se-sekjava-na-mene-01.jpg

Љубовта има моќ да го направи животот убав. Една љубовна приказна стана вирален хит, а деновиве се шири на социјалните мрежи.

Дали ова е вистинска приказна не знаеме, но поентата навистина е прекрасна.

Љубовната приказна што кружи на Фејсбук:

Тој има 85 години и инсистира да ја држи сопругата рака под рака каде и да одат.
Кога го прашав зошто твојата сопруга ми делува некако расеана?
Тој одговори: Таа има Алцхајмерова болест...
Повторно го запрашав: Дали твојата сопруга ќе се грижи ако ја пуштиш?
Тој одговори:
Таа не се сеќава...
Таа не знае кој сум повеќе, не ме препознава со години....
Изненадено реков: И сепак продолжуваш да ја држиш и да ја водиш по пат секој ден иако таа не те препознава?
Постариот човек се насмевна, ме погледна во очите и рече: Таа не знае кој сум, но јас знам која е таа.
TAA E ЉУБОВТА НА МОЈОТ ЖИВОТ. 

′′ He is 85 and insists on taking his wife hand in hand wherever they go. When I asked why your wife is distracted, like...

Posted by Kind Earth Kitchen on Thursday, October 15, 2020

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане со неа Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...
Приказни од хотелот – четврти дел Вчера бев препуштена сама на себе, што би се рекло сѐ ми беше „г*з преку глава“....
Таа е тип на девојка за која ќе се каеш дека си ја изгубил до крајот на животот Таа ќе биде онаа личност која никогаш нема да можеш комплетно да ја преболиш во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg