7 ситуации по кои ќе откриете дали е време за заеднички живот со партнерот


7 ситуации по кои ќе откриете дали е време за заеднички живот со партнерот

Дали уште раскинувате на секоја кавга или со разговор ги решавате проблемите? Дали партнерот е првата или последната личност со која споделувате важни новости? Како да дознаете дали е време за следен чекор и дали сте подготвени за заеднички живот?

6-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-01.jpg

Љубовните парови честопати се исправени пред голема животна дилема - дали е време да почнат да живеат заедно? И секако, додека сами не ја почувствувате потребата и додека не почувствувате како тоа изгледа, нема да бидете 100% сигурни, но сепак има начини како да проверите дали врската ви е на добар пат. 

Во продолжение се прикажани неколку сценарија кои покажуваат дали сте или не сте подготвени. Ако во повеќето од нив се пронаоѓате во првиот случај, подобро почекајте. 

Меѓусебно почитување на приватноста

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-02.jpg

Не постои некомфорност и срам од партнерот

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-03.jpg

Не бирате помеѓу партнер и пријатели

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-04.jpg

Проблемите се решаваат со разговор

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-05.jpg

Не им завидувате на сингл пријателите

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-06.jpg

Партнерот е првата личност на која кажувате добри (и лоши) вести

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-07.jpg

Го прифаќате партнерот каков што е и се навикнувате на меѓусебните навики

7-situacii-po-koi-kje-otkriete-dali-e-vreme-za-zaednichki-zhivot-so-partnerot-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 ситуации кога вашето и телото на партнерот „врескаат“ дека не сте еден за друг Дали често има повеќе од 45 сантиметри дистанца помеѓу вас, дали често ги држите...
Не мора да знаете сѐ: Совети за бракот од разведена жена Дадете му крилја да ги следи соништата и жалбите сведете ги на минимум... Дад...
Ситуации кои се прифатливи за неговата несигурност околу бракот и за кои постои решение Почетокот на врските е речиси секогаш совршен и проблемите и стравот од понатамо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg