Што прават погрешно жените? 7 искрени совети од мажите за сексот


Што прават погрешно жените? 7 искрени совети од мажите за сексот

Дали партнерот искрено ви кажува што правите погрешно при сексот? Која е работата што треба да ја промените?

shto-pravat-pogreshno-zhenite-7-iskreni-soveti-od-mazhite-za-seksot-01.jpg

Кога ќе ги прашате мажите за совети за жените во врска со сексот, ниту ќе ви кажат магични ерогени зони, ниту техники за орален секс, тие само советуваат жените да се опуштат и на тој начин да го подобрат својот интимен живот.

Мажите даваат секс совети за жените за магазинот Cosmopolitan:

„Релаксираност! Уживајте еден во друг и не размислувајте премногу за чинот. Сексот е забава!“

„Девојки, не срамете се да дискутирате за сексот и да предложите свои идеи. Мажите кажуваат директно што сакаат и вие треба да престанете да молчите во врска со своите желби.“

„Не треба да се грижите како изгледате во кревет и да барате потврда за тоа. Најважната работа е да сте присутни во моментот, а не со мислите на сите страни. И, се разбира, да покажете ентузијазам при сексот.“

shto-pravat-pogreshno-zhenite-7-iskreni-soveti-od-mazhite-za-seksot-02.jpg

„Треба да ви е комфорно покрај партнерот, тоа е сѐ.“

„Не брзајте. Дури и ако мажот брза вие сопрете и потсетете го да ужива во процесот. Важно е да постои предигра. Јасно нагласете му го тоа.“

„Мислам дека многу луѓе го потценуваат контактот со очи, а многу е важен. Сакам кога девојката ме гледа директно во очи за време на секс.“

„Сакам да слушнам фини зборови, некој комплимент на моја сметка, но може и другата крајност, нешто секси и смело.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека не...
Хороскопски знаци на кои им е тешко да останат посветени во една љубовна врска Врските со овие 3 хороскопски знаци навистина не се лесни. Треба постојано да се...
14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg