Моментот кога сфатив дека не го сакам повеќе партнерот...


Моментот кога сфатив дека не го сакам повеќе партнерот...

„Сфатив дека не го сакам кога ми ги изневери очекувањата и не се разочарав воопшто.“

momentot-koga-sfativ-deka-ne-go-sakam-povekje-partnerot-01.jpg

Едноставно се случува да престанете да го сакате партнерот – без некоја посебна причина, неочекувано.

Неколку жени искрено се исповедаа за магазинот Cosmopolitan:

„Мислев на него и не чувствував ништо. Ниту среќа, ниту тага, ниту бес. Не чувствував потреба да го видам, ниту пеперутки во стомакот. Не чувствував ништо.“

„За време на сексот се преправав дека имам оргазам за да заврши побрзо. Имав желба за секс, но кога го имав со него не ми причинуваше задоволство.“

„Го нервираа малите работи кај мене и еден ден ми кажа дека најверојатно подобро ќе му биде сам. Не почувствував потреба да го убедам дека не е така.“

„Повеќе не сакав да бидам интимна со него и сексот почнав да го сфаќам како обврска.“

„Кога минував низ тежок период од животот, тој не се обиде да ми даде поддршка, оттогаш ми стана одбивен.“

„Одеднаш почнав да сфаќам дека ниту ми недостига кога не е до мене, ниту се грижам каде е и што прави. Сакав да минувам време со други луѓе и сфатив дека животот го делам со личност која не ми значи ништо.“

„Сфатив дека не го сакам кога ми ги изневери очекувањата и не се разочарав воопшто.“

„Почна да ме иритира неговото присуство.“

momentot-koga-sfativ-deka-ne-go-sakam-povekje-partnerot-02.jpg

„Ги броев минутите додека да излезе од дома.“

„Пред да заспијам си замислував дека сум сингл, тогаш сфатив дека нема место за него во мојот живот.“

„Престанав да чувствувам потреба да го бакнам.“

„Го изневерив и не се чувствував виновно.“

„Наеднаш неговите мали мани ми станаа голем проблем. Веќе не гледав ништо позитивно во нашата врска.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не сакам некој да се заљуби во мојата убавина, сакам некој да се заљуби во моите лузни Не сакам некој да се заљуби во мојата насмевка, сакам некој да се заљуби во моит...
5 прашања чии одговори ќе го лоцираат проблемот во љубовната врска Ако чувствувате дека нешто не е во ред со вашиот љубовен живот, лоцирањето на пр...
10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане со неа Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg