10 совети за мажите кои сакаат да бидат подобри во сексот (18+)


10 совети за мажите кои сакаат да бидат подобри во сексот (18+)

Ако не можете да издржите долго за време на чинот, обидете се со мастурбација пред тоа за потоа сексот да трае подолго и да успеете да ја задоволите партнерката.

10-soveti-za-mazhite-koi-sakaat-da-bidat-podobri-vo-seksot-01.jpg

Ако сте маж кој сака да ја подобри својата изведба во креветот, тогаш овие совети ќе ви одат во прилог.

Едноставни се, можеби и ги знаете, но сигурно ги подзаборавате на моменти.

Совети за подобра сексуална изведба:

- Комуницирајте со партнерката, прашувајте ја што сака, а што не сака, избегнувајте да потонете во рутина.

- При сексот користете ги рацете, устата и сè што треба, само пенетрација ѝ е здодевна на партнерката и не може да ја доведе до врвот.

- Истражувајте нови идеи – од гледање филмови за возрасни до читање еротски книги, идеи црпете од секаде.

- Инвестирајте време во предиграта, гледајте таа да биде и надвор од спалната соба – на пример уште додека сте на работа пишете ѝ што сакате да ѝ правите вечерва.

- Истражувајте разни ерогени зони, не се фокусирајте само на вагината – обидете се со вратот, внатрешната страна од бутот, стапалата, стимулација на брадавиците, секоја жена сака различни работи.

10-soveti-za-mazhite-koi-sakaat-da-bidat-podobri-vo-seksot-02.jpg

- Ако не можете да издржите долго за време на чинот, обидете се со мастурбација пред тоа за потоа сексот да трае подолго и да успеете да ја задоволите партнерката.

- Запомнете дека влажноста на партнерката е клучна за таа да ужива, па ако не успевате на природен начин поради разни причини, тогаш купете некој лубрикант на база на вода.

- Користете секс играчки, на жените им е потребна подолга стимулација на клиторисот за да доживеат оргазам, а секс играчките може да помогнат при ова.

- Бидете храбри да се обидете да ги задоволите секс фантазиите на партнерката – ако сака да се обидете со врзување при сексот, зошто да не?

- Одложувајте го оргазмот за двајцата да имате помоќен и попријатен крај и никогаш немој да бидете себични во сексот и да го гледате само своето задоволство.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскопски знаци на кои им е тешко да останат посветени во една љубовна врска Врските со овие 3 хороскопски знаци навистина не се лесни. Треба постојано да се...
9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека не...
10 совети за жени како да ви биде удобно во сексот кога вие сте одгоре (18+) Во каубојската поза мора да се чувствувате како господарка на ситуацијата за таа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg