Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Колку често жените мислат на секс и уште 5 прашања за сексот на кои мажите бараат одговор (18+)

Колку често жените размислуваат за секс и што е она што најмногу ги возбудува се само дел од прашањата што си ги поставуваат мажите.

kolku-chesto-zhenite-razmisluvaat-za-seks-i-drugi-prashanja-za-seksot-na-koi-mazhite-baraat-odgovor-01.png

Искрен и отворен разговор за сексот често е тешка задача, бидејќи не само што го откривате најинтимниот, а можеби и најчувствителниот дел од себе, туку многу лесно можете да ги повредите чувствата на партнерот.

Но, кога ќе ја надминете таа пречкa и ќе почнете да зборувате и да давате одговори на досега неодговорени прашања, вашиот сексуален живот најверојатно ќе биде подобар и похармоничен.

Изгледа дека некои прашања поврзани со сексот постојано ги мачат момците, па ајде да ги одговориме:

Колку често жените всушност размислуваат за секс и кога?

Вистината е дека за секоја жена е различно. Во кои ситуации размислуваме за секс? Не е кога лупиме краставица и лижеме лижавче!

Можеме да размислуваме за секс во секое време и секаде, а особено во периодот на овулација.

Зошто толку многу им се допаѓа „да бидат горе“?

Затоа што тогаш ја преземаме контролата и можеме да се движиме како што најдобро ни одговара.

kolku-chesto-zhenite-razmisluvaat-za-seks-i-ushte-5-prashanja-za-seksot-na-koi-mazhite-baraat-odgovor-02.jpg

Како да откријат што ги возбудува жените?

Ако се сомневате - тогаш прашајте, драги мажи!

Или пак, на пример, ако ја туркаме карлицата напред, бидете сигурни дека тоа значи „Добро е, продолжи!“, а ако се повлечеме, значи „Ах, подобро не така!“

Какви се женските оргазми?

Клиторичен, вагинален, оргазам преку стимулација на брадавиците - нашите оргазми понекогаш се вистинска мистерија и за нас. Но, дозволуваме да се изненадиме.

Што се однесува до преференциите, секоја жена ќе одговори поинаку. Ние сакаме да комуницираме, па можете да ја прашате вашата партнерка и да откриете што најмногу ѝ се допаѓа.

kolku-chesto-zhenite-razmisluvaat-za-seks-i-drugi-prashanja-za-seksot-na-koi-mazhite-baraat-odgovor-03.png

Како одлучуваат дали да глумат оргазам или не?

За многу жени, способноста да доживеат оргазам е силно поврзана со нивната емоционална состојба.

Ако сте во врска и имате чувство дека вашата партнерка глуми оргазам, тогаш зборувајте отворено за тоа. Проблемот можеби и не е кај вас.

Што се однесува до вибраторот: Дали го сакаат повеќе од нашиот пенис?

Не паничете! Ништо не може да го замени вистинскиот пенис.

kolku-chesto-zhenite-razmisluvaat-za-seks-i-drugi-prashanja-za-seksot-na-koi-mazhite-baraat-odgovor-02.png

М. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+) Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. ...
12 типови на жени од кои мажите бегаат (како од оган) Од жени кои се негативни и сметаат дека никој не ги сака – ниту пријателите, нит...
Исповед: „Маж ми носи непознати мажи дома и ме тера да имам секс со нив“ (18+) „Првиот пат прифатив само затоа што сакав мојот сопруг да биде среќен. Мислев де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg