Да направиме место за штедливата и одржлива мода: Приказната на Креместаре

Модата од високата класа може да биде достапна за секого! Да се облече луксузен фустан, да се чувствуваме како ѕвезда, а тоа да не чини многу. Благодарение на визионерскиот проект “Креместаре” овозможена е модна инклузија и лесен пристап до врвни брендови.

da-napravime-mesto-za-shtedlivata-i-odrzhliva-moda-prikaznata-na-kremestare-01.jpg

Станува збор за уникатен деловен модел кој носи инспиративна промена во модната индустрија, а истовремено придонесува за кружната модна економија и промовира одржливост.

Kremestare Partywear нуди еколошка и поволна опција за изнајмување или купување луксузна облека за забави, од невестински фустани сѐ до фустани за специјални настани, свечени креации од локални македонски дизајнери и познати брендови од целиот свет.

Функционира како „порта” за извонредна колекција на фустани, со што се револуционизира начинот на кој пристапуваме кон луксузната мода.

da-napravime-mesto-za-shtedlivata-i-odrzhliva-moda-prikaznata-na-kremestare-03.jpg

Нашата примарна цел е да ја направиме луксузната мода достапна за секого со воведување нова услуга: изнајмување луксузни фустани по пристапни цени. Оваа иницијатива означува нов концепт во нашата земја, каде практиката на изнајмување свечена облека од високата класа не е вообичаена. Ние се стремиме да обезбедиме авенија за сите да имаат пристап до нашата облека, нудејќи опции и за купување и за изнајмување, велат од ателје Креместаре, кое функционира со флексибилен систем на закажување.

Мисијата на Креместаре не е само да ја направи достапна модата од високата класа на секого, туку се работи и за инспиративна промена во модната индустрија, која обезбедува алтернатива на традиционалниот модел на малопродажба. Концепт кој ја поддржува идејата дека луксузот и одржливоста можат хармонично да коегзистираат.

da-napravime-mesto-za-shtedlivata-i-odrzhliva-moda-prikaznata-na-kremestare-01_copy.jpg

Со помош на Креместаре модните ентузијасти можат да ја истражуваат и изразат својата индивидуалност преку облека, без влијание врз животната средина поврзано со брзата мода.

da-napravime-mesto-za-shtedlivata-i-odrzhliva-moda-prikaznata-na-kremestare-02.jpg

Оваа посветеност на одржливоста, заедно со посветеноста да се обезбеди неспоредлив пристап до луксуз, го позиционира Креместаре не само како бизнис, туку и како движење. Движење кое ја слави моќта на изборот, вредноста на квалитетот пред квантитетот и важноста на одржливоста во модата. Преку овие напори, тие се надеваат не само да го трансформираат начинот на кој се продаваат парчињата облека туку и да се поттикне заедница на свесни потрошувачи кои ја споделуваат визијата за поинклузивна и поодржлива модна иднина.

Поттикнати од пораката на новата иницијатива на Македонски Телеком „Да направиме место за вистински да се поврземе“, којашто поттикнува отвореност и меѓусебно разбирање, за што говореше и Горан Стефановски, редакцијата на CRNOBELO.com ќе направи повеќе место за добри вести и приказни кои инспирираат.

Би можело да ве интересира:

8 парчиња облека кои ни се омилени, но веќе не се во мода Фармерки „цевка“, широки палта, миди здолништа... иако ги обожаваме, веќе не се ...
8 модни грешки поради кои веднаш ќе изгледате постаро отколку што сте навистина Можеби ви стои убаво, но кафеавата боја „додава години“. И ја следи репутација н...
Познати дами во фустани кои одземаат здив кога ќе се свртат со грб Алесандра Амбросио, Хајди Клум, Ирина Шајк се само дел од дамите кои секогаш нè ...
Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...
Корисни совети за изборот на долна облека (за да ви биде удобно и на топло време) Давајте предност на памучната долна облека и носете градник без прерамки – совет...
8 парчиња летна облека кои мора да ги имате во својот плакар Секоја жена во својот плакар треба да има бел фустан што ќе може да го носи во с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg