Прекрасни летни фризури со марами

Шарените марами се совршен аксесоар кој за момент може да го освежи вашиот изглед. Но, овој ведар летен додаток наместо околу врат, овој пат носете го на главата. Освежете го својот летен изглед за неколку секунди со шарен детаљ и уживајте во модната авантура.

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-01

Наместо да ги пакувате марамите затоа што мислите дека е премногу топло за нив, убаво разгледајте ги и одвојте ги најтенките и најшарените.

Ова лето време е за тренди промена. За да ви помогнеме да го постигнете одличниот ефект, ви нудиме неколку интересни начини како да ја врзете марамата околу главата, а вие одберете го омилениот.

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-1

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-2

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-3

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-4

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-5

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-6

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-7

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-8

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-9

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-10

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-11

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-12

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-13

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-14

prekrasni-letni-frizuri-so-marami-15

 

Би можело да ве интересира:

Нека блеска црвено – одлични идеи за вашиот новогодишен стајлинг (фото) Доколку се двоумите што да облечете за највеселата ноќ во годината, црвената бој...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
16 работи кои изгледаат одлично на куклите во излог, но не и кога ќе ги облечете Облеката која изгледа фантастично на куклите во излогот стои драстично поразличн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg