Апсолутен хит: Високи потпетици во небесно сина боја
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Апсолутен хит: Високи потпетици во небесно сина боја

Во последно време девојките се повеќе обожаваат да купуваат високи потпетици во топли нијанси, а зад тие бои не заостанува ниту небесно сината боја.

apsoluten-hit-visoki-potpetici-vo-nebesno-sina-boja-01

Пастелните бои имаат голема популарност кај жените, бидејќи тие се помалку се осмелуваат за драстични црвени, розови или зелени бои на високи потпетици.

Она што владее оваа сезона се токму небесно сините високи потпетици и барем еден пар обувки во ваква боја мора да ги имате во гардероберот.

Но, небесно сината боја е тешка за комбинирање и не се комбинира едноставно како останатите парчиња гардероба во сина боја кои ги поседувате.

Секогаш играјте на сигурно, а тоа значи комбинирајте ги овие потпетици со бела боја. Доколку имате бел фустан пробајте го со небесно сини високи потпетици и веднаш ќе ја воочите разликата. Оваа боја на високи потпетици дава чувство на свежина и нов изглед.

Освен со белата боја, можете да ги комбинирате и со неутрални сини нијанси, а похрабрите можете да се обидат оваа боја да ја комбинират со јаки и впечатливи пастелни бои како што е бојата на праска, бледо жолта, боја на лаванда или ментол зелената боја.

Овие бои се огромен хит ова лето, па заедно со високите потпетици во небесно сина боја ќе постигнете моден погодок. 

Би можело да ве интересира:

Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово и...
Идеи како да ја носите омилената црна боја во лето (фото) Иако црната боја не важи за летна и многумина ја избегнуваат, сепак има и такви ...
Нека блеска црвено – одлични идеи за вашиот новогодишен стајлинг (фото) Доколку се двоумите што да облечете за највеселата ноќ во годината, црвената бој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg