10 совети за жените во 30-тите: Како да се облекувате младешки, но не како тинејџерка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


10 совети за жените во 30-тите: Како да се облекувате младешки, но не како тинејџерка?

Тенка е границата меѓу младешкиот и тинејџерскиот изглед, а ако сте жена во 30-тите години, не би сакале да ја преминете.

preview-14071660-650x341-98-1492717880.jpg

За да се облекувате соодветно своите години, за да изгледате пристојно и младешки истовремено, ви помагаме низ 10 едноставни совети.

Бидејќи сигурно не сакате да изгледате како незрела тинејџерка, туку како зрела жена, внимателно читајте:

1. Ранци и чанти – секогаш нека имаат строги линии и „возрасни“ бои и принтови

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-1.jpg

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-2.jpg

2. Кратки маички – носете ги само со здолништа со висок струк

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-3.jpg

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-4.jpg

3. Тесни фармерки – најдобро стојат со високи потпетици, чизми до глужд, високи чизми или патики.

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-5.jpg

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-6.jpg

4. Тесни фустани – секогаш подобар избор се фустаните кои се стеснети само кај струкот

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-7.jpg

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-8.jpg

5. Патики со фустан – внимателно со ризични комбинации како цветни фустанчиња. Патиките најдобро изгледаат со фармерки или минималистички фустани.

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-9.jpg

10-soveti-za-zenite-vo-30tite-kako-da-se-oblekuvate-mladeski-no-ne-kako-tinejdzerka-10.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
14 најдобро облечени женски ликови од филмовите и сериите Некои од најпопуларните женски ликови од познатите филмови и серии засекогаш ќе ...
Доказ дека стилот не познава граници: Модни икони на 50, 70 и 90 годин... Во денешно време сите се опседнати со модните блогерки и блогери на социјалните ...