Бидете шик со накит по целото тело: Идеи како да го носите (фото)


Бидете шик со накит по целото тело: Идеи како да го носите (фото)

Како што летото станува потопло, нашите фустанчиња стануваат покуси и останува повеќе гола кожа, а со тоа и место за накит.

letovo-bidete-shik-so-nakit-po-celoto-telo-idei-kako-da-go-nosite-foto-01

Кога станува збор за накитот сите веднаш помислуваме на обетки, ѓердани и алки. Но ова лето ситуацијата е поинаква, а вие ќе имате шанса целото тело, од главата до прстите на нозете, да го накитите.

Шоуто на Шанел Круз за 2018 година, што се одржа во Париз, беше преплавено со парчиња накит од античка Грција и ни беше презентирано носење на стари парчиња на нов начин, како што во многу пригоди милува да прави дизајнерот Карл Лагерфилд.

letovo-bidete-shik-so-nakit-po-celoto-telo-idei-kako-da-go-nosite-foto-02

Од една страна манекенките изгледаа како антички божици со круните и кралскиот накит, а од друга страна изгледаа како урбани жени со разнобојните сандали и новите материјали.

Овој микс дефинитивно ќе биде хит летово. Античка носталгија во модерно издание.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги пос... До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...
6 парчиња облека кои мажите веднаш би ги отстраниле од женскиот плакар Можеби на вас ви се допаѓаат, но мажите за нив мислат дека не изгледаат воопшто ...
5 модни парчиња кои секоја жена треба да ги поседува по 30-тата Секој човек има сопствен стил и вкус кога станува збор за облеката, но има некои...