7 грешки поради кои изгледате несредено, а не сте ни свесни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


7 грешки поради кои изгледате несредено, а не сте ни свесни

Додека некој не ви посочи дека „ушите“ на џемперот направени од закачалката ви се познаваат од далеку, веројатно нема ни да бидете свесни дека постојат.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-001.jpg

Кои се 7-те грешки кои прават да изгледате несредено?

1. Несоодветните закачалки ви оставаат „траги“ на џемперите.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-1.jpg

2. Заборавате да ги сокриете кончињата за на закачалка.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-2.jpg

3. Го носите само коланот кој доаѓа заедно со фустанот (а некогаш не е соодветен иако е комплет).

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-3.jpg

4. Флекницата на штиклата ви е извадена.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-4.jpg

5. Ви се познаваат „гајките“ кои го држат коланот.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-5.jpg

6. Позадината на палтото ви е истуткана.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-6.jpg

7. Заборавивте да ја извадите етикетата од надворешна страна.

7-greshki-poradi-koi-izgledate-nesredeno-a-ne-ste-ni-svesni-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки во изгледот кои ви додаваат години Металик нокти – металик лаковите за нокти се впечатливи, но со тоа привлекуваат ...
Како да изгледате убаво во кожна облека? Облеката од кожа е одраз на елеганција, гламур и луксуз. И добар стил, се разбир...
Грешки кои ги правите со чевлите заради што имате болки во стапалата Многумина знаат да прават грешки при изборот на чевли само за да изгледаат добро...