Конци во друга боја и уште 6 работи кои прават скапата облека да ви изгледа евтино

Конци што не одговараат на бојата на модното парче – за чантата или парчето облека да има префинетост треба да се обрне внимание на малите работи како бојата на конецот.

loshi-etiketi-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-08.jpg

Дали сте вљубеничка во шопингот и вложувате многу во гардероба?

Дали ви се случува некогаш да купите скапи парчиња, а потоа тие на вас да не изгледаат шик? Кој е проблемот.

Работи кои прават скапата облека да ви изгледа евтино:

Еластични волуменозни ремени – непишано правило е да купувате тенки ремени, изгледаат минималистички и елегантно.

konci-vo-druga-boja-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-14.jpg

Големи пластични копчиња – копчињата со низок квалитет можат да го уништат дури и најубавото парче.

konci-vo-druga-boja-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-11.jpg

Лоши етикети – стоп за пренагласени етикети со лого, избледени етикети и разресени етикети на несоодветно место.

loshi-etiketi-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-04.jpg

Отвори помеѓу копчињата на кошулата – или кошулата ви е во погрешен број или има неквалитетен крој, секако исфрлете ја од употреба.

loshi-etiketi-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-05.jpg

Џебови кои се проѕираат – кога материјалот е тенок и провиден најверојатно станува за материјал со лош квалитет.

konci-vo-druga-boja-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-10.jpg

Карирани парчиња кои завршуваат лошо – квалитетните брендови не штедат на материјал, па се внимава линиите секогаш да се соодветни на рабовите, дури и да треба да се потроши повеќе материјал при шиењето.

loshi-etiketi-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-07.jpg

Конци што не одговараат на бојата на модното парче – за чантата или парчето облека да има префинетост треба да се обрне внимание на малите работи како бојата на конецот.

loshi-etiketi-i-ushte-6-raboti-koi-pravat-skapata-obleka-da-vi-izgleda-evtino-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Потполнки, светкави костими: 10 работи кои се топ на модна писта, но не и во секојдневието Модели со потполнки – тие даваат „правилна“ форма на рамениците, но можат визуел...
Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg