Ѓонот е лошо залепен и уште 9 детали кои оддаваат дека чевлите се неквалитетни


Ѓонот е лошо залепен и уште 9 детали кои оддаваат дека чевлите се неквалитетни

Го губат обликот со тек на време и уште 9 сигнали дека чевлите се неквалитетни.

gjonot-e-lepen-a-ne-shien-i-ushte-9-detali-koi-oddavaat-deka-chevlite-se-nekvalitetni-01.jpg

Чевлите говорат многу за вас, па така треба да бидат стилски и од квалитетен материјал.

Често се случува да инвестирате многу во одреден пар, а тие од самиот стар или само по кусо време да почнат да оддаваат впечаток на неквалитетни чевли.

Сигнали дека чевлите се неквалитетни:

Изработени се од неквалитетен материјал

gjonot-e-lepen-a-ne-shien-i-ushte-9-detali-koi-oddavaat-deka-chevlite-se-nekvalitetni-02.jpg

Ѓонот е неквалитетно залепен со лепило од страна, а не шиен или лепен, но внимателно и квалитетно

gjonot-e-lepen-a-ne-shien-i-ushte-9-detali-koi-oddavaat-deka-chevlite-se-nekvalitetni-03.jpg

Имаат чуден мирис

gjonot-e-lepen-a-ne-shien-i-ushte-9-detali-koi-oddavaat-deka-chevlite-se-nekvalitetni-04.jpg

При одење испуштаат звук на „квичење“ при допир со подот

gjonot-e-lepen-a-ne-shien-i-ushte-9-detali-koi-oddavaat-deka-chevlite-se-nekvalitetni-05.jpg

Го губат обликот со тек на време

gjonot-e-lepen-a-ne-shien-i-ushte-9-detali-koi-oddavaat-deka-chevlite-se-nekvalitetni-06.jpg

Уште 5 детали на следната страна...Би можело да ве интересира:

4 детали во стајлингот кои можат да ви дадат вулгарен изглед Со кои парчиња облека и со кои модни комбинации мора да бидете екстремно внимате...
12 чудни модни трикови кои ќе ви го олеснат животот Од непријатна миризба на чевлите до изгубен сјај на сребрениот накит, овие трико...
Грешки кои ги правите со чевлите заради што имате болки во стапалата Многумина знаат да прават грешки при изборот на чевли само за да изгледаат добро...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg