12 грешки при облекувањето кои оставаат лош впечаток

Секојдневниот избор на тоа што ќе облечеме обично може да го одреди добриот или лошиот тек на настаните. Односно, при запознавањата со луѓе може да создаде добар или лош впечаток.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-001.jpg

Ова се 12-те клучни грешки кои луѓето ги прават со облеката, а честопати ги чинат лош изглед и уште полош впечаток:

1. Долна облека која ѕирка.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-01.jpg

2. Претерано усoгласени шари и бои.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-02.jpg

3. Големи количини накит.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-03.jpg

4. Облека која е претесна или преширока.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-04.jpg

5. Обични патики во прилики кои не се спортски и лежерни.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-05.jpg

6. Торба за рециклирање во улога на чанта.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-06.jpg

7. Претерување со трендовите.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-07.jpg

8. Предолги панталони.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-08.jpg

9. Темна и права коса.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-09.jpg

10. Изразени брендови и логоа.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-10.jpg

11. Долна облека која се гледа во комбинација со високи чизми.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-11.jpg

12. Дупчиња на облеката.

12-greski-pri-oblekuvanjeto-koi-ostavaat-los-vpecatok-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
8 грешки при изборот на чевли (кои може да ви го уништат изгледот) Тесните фармерки и масивните, превисоки чевли не одат најдобро заедно – нозете м...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg