Како да изгледате модерно и тренди без да давате многу пари за облека и модни додатоци?

И наједноставната комбинација од маичка и фармерки ќе изгледа многу подобро ако ставите и колан.

kako-da-izgledate-moderno-i-trendi-bez-da-davate-mnogu-pari-za-obleka-i-modni-dodatoci-01.jpg

Секоја девојка си има свој стил и сака да изгледа убаво, но не сите можат често да го обновуваат гардероберот и да даваат многу пари за облека.

Сепак, за да изгледате добро не ви треба цело богатство – доволно е да обрнете внимание на некои ситници за вашите комбинации да изгледаат модерно.

Во продолжение неколку совети што ќе ви помогнат да изгледате одлично без да трошите многу пари:

Носете накит со златна боја

Накитот со златна боја изгледа многу подобро и „поскапо“. Покрај тоа, лесно се вклопува во скоро секоја комбинација.

kako-da-izgledate-moderno-i-trendi-bez-da-davate-mnogu-pari-za-obleka-i-modni-dodatoci-02.jpg

Носете колан

И наједноставната комбинација од маичка и фармерки може да изгледа многу подобро ако ставите колан.

kako-da-izgledate-moderno-i-trendi-bez-da-davate-mnogu-pari-za-obleka-i-modni-dodatoci-03.jpg

Носете шапки

Без разлика дали е шешир, беретка или зимска шапка, овој мал детаљ може да ја освежи секоја комбинација. А, денес лесно ќе најдете секакви модели по многу прифатлива цена.

kako-da-izgledate-moderno-i-trendi-bez-da-davate-mnogu-pari-za-obleka-i-modni-dodatoci-04.jpg

Уште пет совети на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Трикови со кои ќе го подобрите модниот стил, без да трошите пари на нова облека Минималистичката комбинација ќе изгледа многу подобро ако вметнете едно парче со...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg