6 модни лекции кои ги научивме од Анџелина Џоли

За светот, Анџелина Џоли е многу повеќе од само талентирана актерка. Сè што допира „претвора во злато“ и е миленичка на јавноста.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-001.jpg

Покрај несебичните, хумани дела, бројни награди и статуетки, има 6 работи за добриот изглед и стилот на кои нè научи низ годините:

1. Носи „голи штикли“ во секоја комбинација, за визуелно да ги издолжи нозете.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-01.jpg

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-02.jpg

2. Носи класични бои и не носи многу дезени. Преферира еднобојни стајлинзи во црна, бела или пастелни нијанси.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-03.jpg

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-04.jpg

3. Свесна е дека минимализмот со облеката е клучот на скапиот изглед.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-05.jpg

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-06.jpg

4. Го има пронајдено типот на шминка кој ѝ одговара и не се откажува од него.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-07.jpg

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-08.jpg

5. Носи елегантни обетки кои не ги меша со многу накит.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-09.jpg

6. Докажува дека вечерните фустани треба да ја истенчат силуетата, без премногу детали.

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-10.jpg

6-modni-lekcii-koi-gi-naucivme-od-angelina-jolie-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
5 парчиња облека на кои вреди да потрошите пари + 5 на кои можете да заштедите Навистина вреди да дадете повеќе пари за чанта – ја носите постојано и веројатно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg