Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Мајката на Илон Маск и уште 5 супермодели кои храбро чекорат на модната писта и по 50-тата година

Моделите како Наоми Кемпбел кои уште се активни на модната писта се доказ дека годините се само број.

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-01.jpg

Супермоделите ја почнуваат нивната кариера уште во тинејџерките години, а повеќето се пензионираат во нивните 30-ти.

Иако се чини дека младоста е најпосакуваниот адут за моделите, некои од нив одново и одново докажуваат дека годините се сепак само број.

Дел од супермоделите како Наоми Кемпбел кои доминираа на модните писти во 90-тите се активни до денес и се појавуваат на модни ревии, без разлика што имаат повеќе од 50 години.

6 супермодели за кои годините се само број:

Синди Крафорд на 55 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-02.jpg

Наоми Кемпбел на 51 година

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-03.jpg

Кармен Дел Орефиц на 85 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-04.jpg

Беверли Џонсон на 69 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-05.jpg

Маје Маск на 71 година

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-06.jpg

Пати Хансен на 62 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-07.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни парчиња кои е добро да ги купите (половина) број поголеми Кошула – може изгледа добро на вас додека ја пробувате застанати во гардеробата,...
13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде) Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено,...
Како изгледа кога жените над 50 години ги рушат модните стереотипи? По мислењето на многумина, жените над 50-годишна возраст би требало да носат обл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg