Мајката на Илон Маск и уште 5 супермодели кои храбро чекорат на модната писта и по 50-тата година

Моделите како Наоми Кемпбел кои уште се активни на модната писта се доказ дека годините се само број.

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-01.jpg

Супермоделите ја почнуваат нивната кариера уште во тинејџерките години, а повеќето се пензионираат во нивните 30-ти.

Иако се чини дека младоста е најпосакуваниот адут за моделите, некои од нив одново и одново докажуваат дека годините се сепак само број.

Дел од супермоделите како Наоми Кемпбел кои доминираа на модните писти во 90-тите се активни до денес и се појавуваат на модни ревии, без разлика што имаат повеќе од 50 години.

6 супермодели за кои годините се само број:

Синди Крафорд на 55 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-02.jpg

Наоми Кемпбел на 51 година

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-03.jpg

Кармен Дел Орефиц на 85 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-04.jpg

Беверли Џонсон на 69 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-05.jpg

Маје Маск на 71 година

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-06.jpg

Пати Хансен на 62 години

majkata-na-ilon-mask-i-ushte-5-supermodeli-koi-hrabro-chekorat-na-modnata-pista-i-po-50-tata-godina-07.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...
Како изгледа кога жените над 50 години ги рушат модните стереотипи? По мислењето на многумина, жените над 50-годишна возраст би требало да носат обл...
Модни лекции кои можеме да ги научиме од славните дами Со текот на годините, покрај честото менување на стилови и стилисти, дел од ѕвез...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg