10 мали грешки со кои несвесно го уништувате вашиот изглед

Поради големите капи, блузоните не изгледаат добро со пуштена коса и препорачливо е да ги носите со коса собрана во опавче или пунџа.

10-mali-greshki-so-koi-nesvesno-go-unishtuvate-vashiot-izgled-01.jpg

Дури и да ја носите вашата најдобра комбинација, ако не обрнете внимание на некои ситници, како влакна на облеката, можете да си го уништите целиот изглед.

На кои ситници треба да обрнете внимание?

Пуштена коса со блузон – поради големите капи, блузоните изгледаат многу подобро ако косата ви е собрана

10-mali-greshki-so-koi-nesvesno-go-unishtuvate-vashiot-izgled-02.jpg

Тешко обетки – ако обетките се толку тешки што ви го растегнуваат увото, сигурно нема да изгледаат добро

10-mali-greshki-so-koi-nesvesno-go-unishtuvate-vashiot-izgled-03.jpg

Испуштени конци и влакна на облеката

10-mali-greshki-so-koi-nesvesno-go-unishtuvate-vashiot-izgled-04.jpg

Јака извалкана со пудра и валкани ракави

10-mali-greshki-so-koi-nesvesno-go-unishtuvate-vashiot-izgled-05.jpg

Избледена облека, особено ако станува збор за црни или парчиња со дречлива боја

10-mali-greshki-so-koi-nesvesno-go-unishtuvate-vashiot-izgled-06.jpg

Уште пет грешки на следната страница...Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
10 модни грешки поради кои вашите зимски комбинации изгледаат монотоно Носите само темни бои, облекувате ниски чизмички во најстудените денови и не обр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg