10 трикови со кои ќе изгледате подобро во здолниште (дамите со стил ги практикуваат)

Широките здолништа комбинирајте ги со тесен горен дел, не се кријте во прекумерно големи модели, чевлите играат голема улога, а кожата секогаш треба да ви е негувана.

10-trikovi-so-koi-kje-izgledate-podobro-vo-zdolnishte-damite-so-stil-gi-praktikuvaat-01.jpg

Здолништето е женствено модно парче кое може да изгледа добро на секоја жена, ако знае како да го носи и комбинира.

Зависно од формата и стилот, здолништето може да биде кратко, миди или долго, тесно или широко, но важно е и како ќе се комбинира.

Една мала грешка во комбинацијата може да направи целиот изглед да биде модно промашување.

Во продолжение погледнете трикови со кои се служат жените со стил, за секогаш да изгледате добро во здолниште:

Чевлите играат клучна улога

Kолку е подолго здолништето, толку повисоки треба да се чевлите. Со кратки здолништа носете чевли без потпетица.

10-trikovi-so-koi-kje-izgledate-podobro-vo-zdolnishte-damite-so-stil-gi-praktikuvaat-02.jpg

Не се кријте во прекумерно големи здолништа, одберете го вистинскиот број за вас

Дополнително, широките здолништа секогаш комбинирајте ги со потесни горни делови. 

10-trikovi-so-koi-kje-izgledate-podobro-vo-zdolnishte-damite-so-stil-gi-praktikuvaat-03.jpg

Бирајте модел на здолниште соодветно за пригодата

10-trikovi-so-koi-kje-izgledate-podobro-vo-zdolnishte-damite-so-stil-gi-praktikuvaat-04.jpg

Негувајте ја кожата на нозете

10-trikovi-so-koi-kje-izgledate-podobro-vo-zdolnishte-damite-so-stil-gi-praktikuvaat-05.jpg

Коланот може да направи огромна разлика во истакнувањето на струкот

10-trikovi-so-koi-kje-izgledate-podobro-vo-zdolnishte-damite-so-stil-gi-praktikuvaat-06.jpg

Уште 5 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
10 совети за комбинирање облека и модни додатоци со кои секогаш ќе изгледате стилски и впечатливо Штиклите треба да ги изберете според должината на вашето здолниште. Односно, кол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg