Корсетот кој визуелно (драстично) ги зголемува градите е хит кај славните дами во Македонија и регионот

И нашата пејачка Мартија Станојковиќ и српската пејачка Сара Јо го обожаваат овој тип на корсет - високо сечен на колковите, напред долг, а екстра тесен во пределот на градите.

korsetot-koj-vizuelno-drastichno-gi-zgolemuva-gradite-e-hit-kaj-slavnite-dami-vo-makedonija-i-regionot-01.jpg

Српската пејачка Сара Јо до неодамна уживаше во Рим, постојано преку фотки прикажувајќи ги нејзините совршени модни изданија.

Највпечатлив од сите ѝ е аутфитот со розов корсет, модел кој визуелно ги истакнува градите.

Високо сечен на колковите, напред долг, а екстра тесен во пределот на градите, тој го става деколтето во фокус.

Ваков тип на корсет облече и нашата пејачка Мартија Станојковиќ за едно ТВ гостување, а во слични корсети се вљубија и Теодора Џехверовиќ и Дуња Јованиќ.

Мартија Станојковиќ

 korsetot-koj-vizuelno-drastichno-gi-zgolemuva-gradite-e-hit-kaj-slavnite-dami-vo-makedonija-i-regionot-05.jpg

korsetot-koj-vizuelno-drastichno-gi-zgolemuva-gradite-e-hit-kaj-slavnite-dami-vo-makedonija-i-regionot-04.jpg

korsetot-koj-vizuelno-drastichno-gi-zgolemuva-gradite-e-hit-kaj-slavnite-dami-vo-makedonija-i-regionot-03.jpg

Сара Јо

 korsetot-koj-vizuelno-drastichno-gi-zgolemuva-gradite-e-hit-kaj-slavnite-dami-vo-makedonija-i-regionot-02.jpg

Теодора Џехверовиќ

Но, во мода се и секаков тип на корсети...

Дуња Јованиќ

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
15 фото-докази дека модните икони од 20-тиот век се инспирација и денес Од белите ракавици на Грејс Кели до волуменозните очила за сонце на Софија Лорен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg