11 впечатливи аутфити од Македонки - модна инспирација ако наскоро сте гостинка на свадба

Oд едноставни, но ефектни фустани како оној на пејачката Антониа Гиговска до впечатливи модели како оние на дизајнерките Ива Спасовска и Фрози Фран, македонските дами се вистинска модна инспирација во овој свадбен период.

vpechatlivi-autfiti-od-makedonki-za-ako-naskoro-ste-gostinka-na-svadba-01.jpg

Од впечатливи кроп-топови до макси фустани, македонките дами на Инстаграм постојано прикажуваат аутфити кои се совршена модна инспирација ако наскоро сте гостинка на свадба.

Модната дизајнерка Ана Даја Гари се одлучи за тесен макси фустан со транспарентни делови отстрана, а дизајнерката Наталија Терзија за кроп-топот од Zara со 3Д цветови на градите.

Идеи за свадбени аутфити од македонските дами:

Ана Даја Гри

Наталија Терзија

Антониа Гиговска

Ива Спасовска

Фрози Фран

Маја Кикириткова

Уште 5 аутфити на следната страна...Би можело да ве интересира:

27 впечатливи аутфити од Македонци со стил - модна инспирација ако наскоро сте гостин на свадба Пејачи, актери, модели, бизнисмени... Македонци со префинет стил кои може да ви ...
22 впечатливи аутфити на Македонки кои изгледаат стилски и во ладните, есенски денови (фото) Од лежерни, слоевити комбинации со фармерки, кошули и џемпери до елегантни стајл...
„Како стојат истите стајлинзи на фит ѕвездите vs. како ми стојат мене“ „Сите облици на женско тело се убави“ - тврди американката Кејт Стурино која со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg