10 места на Земјата кои треба да ги видите за да верувате дека постојат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


10 места на Земјата кои треба да ги видите за да верувате дека постојат

Дали сте подготвени да отпатувате некаде далеку, на некоја егзотична дестинација на место кое изгледа повеќе како да е излезено од нечии фантазии, а не од реалноста?

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-01.jpg

На нашата планета постојат многу места кои изгледаат магично и речиси нереално.

Од прекрасни цветни полиња, до мориња кои светат како во нив да има илјадници ѕвезди...

Некои места треба лично да ги видите, за да поверувате дека постојат.

А, дотогаш можете да ги погледнете на фотографии:

1. Националниот парк „Zhangye“, Гансу, Кина

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-1.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-2.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-3.jpg

2. Пештерите со мраз на глечерот Менденхол, Џуно, Алјаска

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-4.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-5.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-6.jpg

3. Лулашката на крајот од светот, Бањос, Еквадор

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-7.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-8.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-9.jpg

4. Морето од ѕвезди, Ваду, Малдиви

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-10.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-11.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-12.jpg

5. Приморскиот парк „Hitachi“,Ибараки, Јапонија

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-13.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-14.jpg

10-magicni-mesta-na-zemjata-koi-licno-treba-da-gi-vidite-za-da-veruvate-deka-postojat-15.jpg

Уште 5 места на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 одлични зимски дестинации во Европа кои вреди да се посетат Можеби зимата оваа година кај нас не беше идеална и идилична, но затоа сè уште и...
10 надреално убави места во светот - сон на секој патник Светот е преполн со толку многу прекрасни места кои треба да се видат барем една...
14 европски дестинации кои го заслужуваат вашето внимание и посета Скриени бисери, ете токму така се опишани овие 14 места низ Европа за кои сигурн...