Спој на дивина и неверојатен поглед: Плажата Милос на Лефкада е уникатно доживување (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Спој на дивина и неверојатен поглед: Плажата Милос на Лефкада е уникатно доживување (фото)

Сите што не сакаат гужви на оваа прекрасна плажа ќе го пронајдат својот мир.

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-001

Плажата Милос се наоѓа на западниот дел на јонскиот остров Лефкада во близина на селото Агиос Никитас.

До неа имате десетина минути одење преку едно брдо со шума, но трудот вреди бидејќи оттаму ќе имате една од најубавите глетки на овој Јонски остров.

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-01

Плажата е огромна песочна, а морето има неверојатна тиркизна боја што ќе ви го одземе здивот. Дотаму можете да стигнете и со бротче за неколку евра од Агиос Никитас.

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-02

На Милос понесете си чадор и студени пијалаци бидејќи тука нема кафуле, а токму таа нота на недопрена природа ја прави магична. Спојот на дивина и прекрасна природа ќе ви донесе уникатно доживување.

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-03

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-04

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-05

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-06

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-07

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-08

spoj-na-divina-i-neverojaten-pogled-plazata-milos-na-lefkada-e-unikatno-dozivuvanje-09

ssa

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...
Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики Плажите на Ситонија брзо ќе ви станат едни од омилените, бидејќи во главно имаат...
Едноставен водич за островите во Грција - Дали сте за храна, вино, заб... Понекогаш поради близината ја земаме Грција здраво за готово и забораваме дека е...

Најчитани неделава