Рај за сетилата: Романтичен ресорт на Малдивите создаден за уживање


Рај за сетилата: Романтичен ресорт на Малдивите создаден за уживање

Gili Lankanfushi Resort е името на овој спектакуларен ресорт сместен на Ланканфуши, ненаселен остров кој се наоѓа на Малдивите.

raj-za-setilata-romantichen-resort-na-maldivite-sozdaden-za-uzhivanje-01.jpg

Ресортот го сочинуваат 45 вили кои „пловат“ над кристално чистата тиркизна вода.

Прекрасните вили совршено се вклопуваат во природните убавини на островот и нудат вистинско бегство од реалноста, а да не зборуваме за фантастичните глетки во кои уживаат посетителите на овој ресорт.

„Наполнете“ ги очите со фотографиите кои следуваат:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луксузен ресорт на островот Свети Стефан за совршен одмор Овој прекрасен ресорт се наоѓа на Црногорското приморје, на малиот бајковит остр...
5 спонтани работи кои вреди да ги направите при крајот на летото Полека гледаме како летото поминува. Сигурно не сте ни забележале колку брзо пом...
Внесете уште малку боја кон крајот на летото: 10 најшарени места во Гр... Сè уште може да фатите грст сончеви зраци, иако крајот на летото полека се наѕир...