Топ 10 најромантични хотели во Венеција


Топ 10 најромантични хотели во Венеција

Венеција стана задолжителна дестинација за паровите кои сакаат да искусат нешто поразлично и поромантично, па често е избор за пролетните и есенски прошетки.

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-001.jpg

Ако и вие решивте да направите неколкудневна екскурзија, ви ги претставуваме 10-те најромантични хотели.

Во нив ќе се разбудите со фантастичен поглед на каналите, со вкусен појадок и кафе покрај прозор, баш како на фотките кои ги гледате на Инстаграм.

Вие одберете си го фаворитот:

1. Palazzina G Hotel

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-19.jpg

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-20.jpg

2. Novecento Boutique Hotel

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-17.jpg

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-18.jpg

3. Aman Canal Grande Hotel

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-15.jpg

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-16.jpg

4. Cima Rosa Boutique Hotel

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-13.jpg

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-14.jpg

5. Oltre il Giardino Hotel

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-11.jpg

top-10-najromanticni-hoteli-vo-venecija-12.jpg

Уште 5 хотели на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 одлични причини да ја посетите Венеција на есен Евтините повратни летови и намалениот број на туристи во октомври ја прават Вене...
Најубавите 10 летни тераси на покрив во Барселона Ситно одбројуваме до почетокот на летото. Збогум пролетни мантилчиња, затворени ...
7 совети за совршен лет кои не им се познати на повеќето патници Летањето со авион денес претставува една од најпрактикуваните форми на транспорт...