Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на 4 тркала“


Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на 4 тркала“

Во последно време, низ светот е многу популарно патувањето и живеењето во комбе.

fotki-koi-kje-ve-nateraat-da-se-otkazhete-od-s-i-da-zapochnete-zhivot-na-4-trkala-01.jpg

Тоа е една незаборавна и совршена авантура за која не секој е подготвен, но секој би ја посакал.

Ваквиот начин на живот создава многу предизвици, а за луѓето да се посветат на него прават големи животни одлуки.

Некои од нив даваат отказ од работа, ги празнат сите банкарски сметки и мора да се навикнат на живот во природа кој е далеку поразличен од оној дома.

Овие предизвици и авантури се прикажани на Инстаграм профилот @project.vanlife, а претставуваат инспирација за секого.

Фотки кои ќе ве натераат да посакате живот на 4 тркала (или барем ќе ве натераат на авантуристичко патување):

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тајни на хотелите кои вработените ги премолчуваат Сместувањето е една од најважните работи за време на летниот одмор. На крајот од...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични зимски фотки Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...
Скопска чаршија, ќебапи и Матка: Туристка што го посети Скопје ги открива неговите најсилни страни Мија Дропуљиќ вели дека кањонот Матка е вистински спомен на природата, а дека ду...

Најчитани неделава