Плажи на Јадранот кои вреди да ги посетите за вистинско уживање и најубави фотки


Плажи на Јадранот кои вреди да ги посетите за вистинско уживање и најубави фотки

Јадранскиот брег има многу што да понуди, посебно кога се работи за плажи кои важат за едни од најубавите и најпосакуваните за летниот одмор. 

plazhi-na-jadranot-koi-vredi-da-gi-posetite-za-vistinsko-uzhivanje-i-najubavi-fotki-01.jpg

Доколку сакате да уживате во чисто и бистро море, голем број на заливи и гребени кои кријат неодоливи песочни плажи, островчиња со прекрасна природа, тогаш местата покрај Јадранот се идеална дестинација за вас. 

Погледнете некои од најубавите плажи кои треба да ги посетите ако се одлучите за одмор на Јадран:

Плажата Поштари во Неум

plazhi-na-jadranot-koi-vredi-da-gi-posetite-za-vistinsko-uzhivanje-i-najubavi-fotki-02.jpg

Плажата Пасјача, Конавле, Дубровник

plazhi-na-jadranot-koi-vredi-da-gi-posetite-za-vistinsko-uzhivanje-i-najubavi-fotki-03.jpg

Плажата Поседарје во Задар

plazhi-na-jadranot-koi-vredi-da-gi-posetite-za-vistinsko-uzhivanje-i-najubavi-fotki-04.jpg

Плажата Пупнатска лука во Корчула

plazhi-na-jadranot-koi-vredi-da-gi-posetite-za-vistinsko-uzhivanje-i-najubavi-fotki-05.jpg

Плажата Вела Лука Башка, остров Крк

plazhi-na-jadranot-koi-vredi-da-gi-posetite-za-vistinsko-uzhivanje-i-najubavi-fotki-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите Шпанија е една од најживописните земји во светот. Сигурни сме дека на повеќето о...
Најубавите плажи во околината на Парга и Сивота Во близина на прекрасните Грчки гратчиња Парга и Сивота се наоѓаат едни од најуб...
10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете ле... Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, ...

Најчитани неделава