Најубавите медитерански плажи на кои вреди да го поминете летото
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најубавите медитерански плажи на кои вреди да го поминете летото

Без разлика дали сакате скриени плажи во залив или бескрајно долги плажи на отворено, брегот на Средоземното море е идеално место за сите љубители на убави плажи.

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-01 (1).jpg

Медитеранскиот брег се протега на илјадници прекрасни плажи низ Европа и невозможно е да се одвојат неколку најубави, бидејќи сите имаат посебна убавина.

Сепак, одвојуваме неколку плажи кои треба да ги посетите ако некое од овие места е на вашата листа на патување.

7 медитерански плажи на кои вреди да се помине летото, а вие слободно може да ја надополните листата:

Scoglio di Peppino – Коста Реј, Сардинија, Италија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-03.jpg

Elafonisi – Крит, Грција

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-04.jpg

Praia de Falesia – Алгарве, Португалија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-05.jpg

Cala Gonone – Сардинија, Италија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-06.jpg

Calo Des Mort – Форментера, Балеарски Острови, Шпанија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-07.jpg

Isola Bella – Таормина, Сицилија, Италија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите Шпанија е една од најживописните земји во светот. Сигурни сме дека на повеќето о...
Најубавите плажи во околината на Парга и Сивота Во близина на прекрасните Грчки гратчиња Парга и Сивота се наоѓаат едни од најуб...
Најубавите и најмагични предели во Италија (фото) Без разлика дали сте вљубеник во море, планина или магични селца, Италија нуди п...

Спонзорирани линкови: