Најубавите медитерански плажи на кои вреди да го поминете летото


Најубавите медитерански плажи на кои вреди да го поминете летото

Без разлика дали сакате скриени плажи во залив или бескрајно долги плажи на отворено, брегот на Средоземното море е идеално место за сите љубители на убави плажи.

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-01 (1).jpg

Медитеранскиот брег се протега на илјадници прекрасни плажи низ Европа и невозможно е да се одвојат неколку најубави, бидејќи сите имаат посебна убавина.

Сепак, одвојуваме неколку плажи кои треба да ги посетите ако некое од овие места е на вашата листа на патување.

7 медитерански плажи на кои вреди да се помине летото, а вие слободно може да ја надополните листата:

Scoglio di Peppino – Коста Реј, Сардинија, Италија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-03.jpg

Elafonisi – Крит, Грција

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-04.jpg

Praia de Falesia – Алгарве, Португалија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-05.jpg

Cala Gonone – Сардинија, Италија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-06.jpg

Calo Des Mort – Форментера, Балеарски Острови, Шпанија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-07.jpg

Isola Bella – Таормина, Сицилија, Италија

najubavite-mediteranski-plazhi-na-koi-vredi-da-go-pominete-letoto-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете ле... Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, ...
Најубавите хотели низ светот со тераса на кров и неверојатен поглед Низ светот постојат многу хотели кои може да се гордеат со прекрасните тераси на...
Топ 12 плажи кои треба да ги посетите ако летово одите на вториот крак... Иако не е толку популарен како првиот крак во Грција, сепак вториот крак, Ситони...