Листа од 15-те најубави ски ресорти во Европа за 2019-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


Листа од 15-те најубави ски ресорти во Европа за 2019-та

Ако сте страстен љубител на скијањето, бордањето, други спортски активности или едноставно уживањето на снежна планина со шолја чај, греено вино и добро друштво, веројатно сакате да истражувате нови дестинации и ски ресорти.

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-01.jpg

Доколку сакате долги и авантуристички ски стази, во комбинација со добра забава, релаксација и други спортски активности, Европа има многу што да понуди.

Посебно, Франција, Италија, Австрија или Швајцарија, се земјите каде веднаш ќе посакате да се најдете пред нова ски авантура.

Повеќе од 120.000 патувачи од целиот свет гласале за омилен ски ресорт во Европа, а листата од 15-те најдобри ќе ве воодушеви.

Веројатно не се лесно достапни, но сепак според многумина се најдобри, а ски фановите ќе се согласат:

1. Alpe d'Huez, Франција

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-02.jpg

2. Livigno, Италија

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-03.jpg

3. SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, Австрија

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-04.jpg

4. Kitzbühel, Австрија

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-05.jpg

5. Crans-Montana, Швајцарија

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-06.jpg

6. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Австрија

lista-od-15-te-najdobri-ski-resorti-vo-evropa-za-2019-ta-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Европски градови кои се најубави во есен Есента само што не нè прегрнала со двете раце. Сонцето полека полека престанува ...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични з... Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...
Совети од светски патник: Што мора да имате спакувано во куферот? Паша, како што се нарекува самиот, го пропатувал половина свет и решил да сподел...