Најубавите божиќни маркети во Европа кои треба да ги посетите во зима


Најубавите божиќни маркети во Европа кои треба да ги посетите во зима

Патувањето во зима е едно посебно искуство, посебно во периодот на празниците, кога градовите се украсени и прават магична атмосфера.

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-01.jpg

Но, покрај украсите и сијаличките на улиците и излозите, посебен шмек и магија даваат божиќните маркети за кои навистина вреди да патувате во зима.

Колку и да е ладно, секогаш ќе најдете греено вино или пунч за да се загреете, некое слатко јадење кое ќе ви го одземе вниманието од студот и многу зимски забавни активности во кои ќе уживате и ќе се чувствувате како во бајка.

Во Европа има прекрасни божиќни маркети кои ги красат плоштадите на градовите и нудат неверојатно искуство.

Следниве градови нема да ве разочараат со празничната магија која ја нудат секоја година:

Загреб, Хрватска

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-02.jpg

Колмар, Франција

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-03.jpg

Дрезден, Германија

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-04.jpg

Брисел, Белгија

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-05.jpg

Келн, Германија

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-06.jpg

Виена, Австрија

najubavite-bozhikjni-marketi-vo-evropa-koi-treba-da-gi-posetite-vo-zima-07.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Замрзнати водопади, дијамантска плажа, зајдисонце кое трае со часови -... Исланд е истовремено и „земјата на полноќното сонце“ и домот на поларните светла...
Божиќни маркети, ски ресорти и вкусна храна: Што значи да се патува во... Декември и тоа како знае да биде соодветен за патувања. Можеби немаме долги и то...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични з... Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...