Ниските температури претворија унгарско езеро во зимска бајка (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


Ниските температури претворија унгарско езеро во зимска бајка (фото)

Зимата има своја магија, а глетката на езерото Балатон е доказ за тоа.

niskite-temperaturi-pretvorija-ungarsko-ezero-vo-zimska-bajka-foto-01.jpg

Ниските температури и силниот ветер направија плажата Fonyód-Alsóbélatelep на езерото Балатон во Унгарија да изгледа како зимска бајка.

Мразулци, снег, вода и сонце, изгледа прекрасно, зарем не?

Фотки од најголемото езеро во Централна Европа:

Извор

Би можело да ве интересира:

Хрватка која летово го шетала Охрид: 8 причини зошто и вие да го посет... Понекогаш забораваме да го цениме она што е наше, па таква е ситуацијата и со ма...
Најубавите фотки од Амстердам покриен со снег Снегот во Амстердам не е честа појава, но кога ќе падне – целиот град изгледа ка...
Зошто да ја посетите Прага во есен? (фото) Како што велат, низ Прага се шета со високо крената глава, за да не пропуштите н...