Рајот има име и се наоѓа во Грција – Милос е најубавиот остров за 2019 според Travel + Leisure
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Рајот има име и се наоѓа во Грција – Милос е најубавиот остров за 2019 според Travel + Leisure

Прогласен е за најубавиот остров во 2019 година, дел од Кикладите, исполнет со бајковити сино-бели куќички и уникатни бели карпи.

Rajot-ima-ime-se-vika-Milos-01.jpg

„Travel and Leisure“ истакнува дека островот Милос брои околу 75 плажи, од кои најдолгата и најпознатата е Хиладолимни.

Најголем дел од нив содржат сив песок, а калеидоскопската боја на Милос се менува како последица на вулканската активност. Не е никакво чудо што ова е најубавиот остров во светот.

Милос има интригантна историја, маѓепсувачка природна убавина и отскокнува од секој шаблон каде што владее масовно туристичко лудило.

Лоциран пред Санторини и Миконос, Милос е познат по одличната храна, но и многуте таверни, продавници, шеталишта… не очекувајте премногу од ноќниот живот, тој дефинитивно не е бурен како на Миконос, но доколку сакате совршено мирен одмор, со кој ќе си ја наполните душата, умот и погледот, несомнено одберете го Милос:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој остров е прогласен за најубав во светот за 2019? Кој остров ги победи Крит, Ибица и Малта? Што мислите во која држава се наоѓа на...
Топ 12 најдобри плажи во Европа за лето 2019 Ако барате плажа од соништата за ова лето, листата со најубави плажи во Европа з...
Нов луксузен ресорт на приватен остров на Малдиви ќе биде хит во 2019 ... Изграден е според еко пријателски стандарди, а од неговата убавина ќе треба да с...