Берово во есен - најубавите Инста-разгледници од скриениот македонски бисер


Берово во есен - најубавите Инста-разгледници од скриениот македонски бисер

Градот лоциран во источниот дел на Македонија сместен под падините на Малешевските Планини во чија близина е неодоливото Беровско Езеро ќе ви понуди мир и тишина за кои копнеете, особено доколку сте во постојан метеж и ви е потребно разбистрување на мислите и добро спиење.

Berovo-vo-esen-01.jpg

Ќе уживате во дивата природа и пејзажите, ќе се одморите, а задолжително треба да си земете беровски мед, компир и сирење за дома.

А како изгледа Берово на есен? Магично. Берово е убав во секоја годишна доба, но есента е посебна приказна… најубавите Инстаграм фотки го докажуваат тоа.

Доколку немате идеја каде да тркнете следниот викенд, Берово е секогаш тука…

https://www.instagram.com/p/B3xN4jCnE0y/

View this post on Instagram

#lake #berovo #forest #nature #exploremacedonia

A post shared by toshepetrov (@tpettroff) on

https://www.instagram.com/p/B3Zg7vdAcxQ/

https://www.instagram.com/p/B3ATWQ7nfQi/

https://www.instagram.com/p/B3AomcPHbXN/

https://www.instagram.com/p/B1tQrJrBnhz/

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Би посетиле некое од најнеобичните езера во светот? Одморот на езеро за многу луѓе буди убави спомени, за куќичка на брегот, мирна в...
Теово – зелен рај во кој вистински ќе се поврзете со природата (фото) Теово е село во Општина Чашка лоцирано во источниот дел на областа Азот во околи...
9 работи кои може да ги направите оваа есен низ Македонија За да ја доживеете есента со сите нејзини бои, звуци и ароми, не мора да одите м...

Најчитани неделава