Рај на Земјата: Прекрасното селце Науса на островот Парос е вистинска разгледница
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Рај на Земјата: Прекрасното селце Науса на островот Парос е вистинска разгледница

Сместено на северната страна на островот Парос, прекрасното рибарско село Науса е дестинација која непрекинато мами воздишки на посетителите ширум целата Земјина топка.

Raj-za-posetitelite-son-za-fotografite-prekrasnoto-selce-Nausa-na-ostrovot-Paros-e-vistinska-razglednica 01 630x330.jpg

Малото пристаниште е сон за фотографите, а светло обоената кикладска архитектура и шарените бродови на пристаништето се вистински хедонизам за човечкото око.

Белото, рибарско селце Науса е неизбежно за посетување доколку го изберете Парос, со оглед на тоа дека овој остров навистина има што да понуди.

Венецијански урнатини, широки сокаци, безброј преполни таверни покрај прекрасното сино море и дефинитивно едни од најдобрите зајдисонца.

„Посетителите на Науса, се целосно маѓепсани. Овој рибарски рај е наше мало богатство.“ – вели еден од домородците.

Ноќниот живот е прилично едноставен, опфаќа претежно барови, традиционални кафулиња и неколку ноќни клубови.

Сепак, туристичкиот акцент не целосно го обзема островот, што го прави Парос одлично место за посета за оние кои уживаат во тивки бегства во прекрасни услови.

Во продолжение повеќе фотки од прекрасното селце Науса:

Топ 5 барови во Науса:

Аgosta Bar

Linardo

Ohja

https://www.instagram.com/p/CRgH7Ubq5nu/

Barbarossa

Axinos

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одвиткани спомени од патувања и носталгија спрема некогашната нормалност Ги сакам оние моменти кога ќе се најдеш на некое место кое ќе ти отвори толку мн...
10-те најскапи острови во светот Изгледа дека купувањето приватен остров е врвот на луксузот бидејќи сепак, само ...
„Бев со „буба“ на пат низ Македонија – авантура што нема да ја заборавам“ Ако порано патувањата ги рангиравме според дестинациите што ги посетувавме, сега...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg