Низ илустрации: Реален приказ како изгледа кога мајка се тушира, без да ја заклучи вратата

Шеговит приказ на маките на мајките кога се тушираат со отворена врата... Сè започнува со „Мамоооо“...

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-01.jpg

Ако сте мајка, тогаш многу добро знаете како изгледа туширањето со деца.

Ако ја заклучите вратата можно е да има плачење и вресоци пред тоалетот, но што се случува кога нема да ја заклучите?

Илустраторката Мери Кетрин Стар од своето сопствено искуство прикажува како изгледа тоа.

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-06.jpg

Туширање на мајка, кога нема да ја заклучи вратата:

 niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-02.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-11.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-05.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-07.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-09.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-03.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-10.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-08.jpg

niz-ilustracii-realen-prikaz-kako-izgleda-koga-majka-se-tushira-bez-da-ja-zakluchi-vratata-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Момче од Кореја (4) го расплака целиот свет, откако кажа зошто мисли дека родителите го мразат „Мајка ми ме мрази, не сака да си игра со мене“ – дете од Јужна Кореа ги освои с...
Тешко е да живеете во брак кај што сте повеќе мајка отколку сопруга На жената ѝ треба алфа мажјак. Не ѝ треба маж кого ќе го влече наоколу како дете...
Мајка од Кина го пронашла киднапираниот син по 32 години - Бил продаден на пар без деца за 760 евра Ли Џингзи од Кина поминала повеќе од три децении во потрага по својот син, Мао Ј...
„Не сакам да имам деца – мојата цел е да спијам, да одам во шопинг и да одам на маникир“ „Дали децата се целта во животот и дали ако имате деца нема воопшто да имате вре...
„Таа е херој затоа што ми е мајка“ - 20 причини зошто мајките се незаменливи Зaтоа што ги чува сите мои тајни и можам да ѝ се доверам за сѐ. Затоа што знам д...
Низ илустрации: Како се менува животот на жените откако ќе станат мајки? Наместо фотки од миленикот, пријателите и патувањата, во галеријата на телефонот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg