Пар не дозволи пожарот во Колорадо да им го загрози свадбениот ден (фото)

Кога има силна љубов и одлучност, ништо не е невозможно... Овој пар е доказ за тоа.

par-ne-dozvoli-pozarot-vo-kolorado-da-go-zagrozi-nivniot-svadben-den-foto-01.jpg

Пар од Колорадо се најде во ситуација кога нивниот свадбен ден можеше да биде загрозен од страшен пожар, но Мајкл и Сара Крејмер наместо да го одложат, одлучија да ја променат локацијата, да биде во еден семеен дом и да го спроведат.

На фотографиите од нивната свадба го има и огнот кој беснее во позадина и кој досега проголта 22.100 акри земја во Колорадо.

par-ne-dozvoli-pozarot-vo-kolorado-da-go-zagrozi-nivniot-svadben-den-foto-02.jpg

Парот и нивниот фотограф велат дека не сакаат да го стават огнот на пиедесталот, туку пожарникарите кои деноноќно работат за да го локализираат. Тие им се благодарни што се трудат да ги спасат нивните животи и животите на многу други луѓе од овој регион.

Мајкл и Сара порачаа дека сите се заедно во неволјата и мора едни на други да си даваат поддршка и сила.

https://www.instagram.com/p/Bj2gYOPBWhV/?utm_source=ig_embed

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg