Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


5 козметички производи кои им требаат на невестите кои прават свадба во пролет и лето

Идните невести треба да мислат на многу нешта - совршена фризура, најубава венчаница, избирање покани... Листата е бескрајна, но она на кое ретко помислуваат е кои точно козметички производи им се потребни.

5-kozmetichki-proizvodi-koi-im-trebaat-na-nevestite-koi-pravat-svadba-vo-prolet-i-leto-001.jpg

Ако свадбата ви е во период кога времето е топло, тогаш сигурно сакате да бидете сигурни дека шминката нема да се стопи на вашето лице, ниту пак дека ќе добиете изгореници од сонцето на кожата.

За да го избегнете сето тоа, потребни ви се следниве производи:

Лесна хидратантна подлога

Избегнувајте ги мрсните подлоги, кои не се впиваат целосно во лицето. Изберете лесна формула или одете на сигурно со хидратантен и витамински серум. Не претерувајте со нанесената количина. Почекајте да се впие и потоа нанесувајте шминка (или проверете дали шминкерот ќе ги примени овие тактики).

5-kozmetichki-proizvodi-koi-im-trebaat-na-nevestite-koi-pravat-svadba-vo-prolet-i-leto-002.jpg

Безмасна пудра

Бидете подготвени на тоа дека неколкупати во текот на денот ќе се испотите и лицето ќе почне да ви сјае од маснотии. За да го избегнете тоа, употребете или договорете со шминкерот да ви нанесе безмасна матирачка пудра.

5-kozmetichki-proizvodi-koi-im-trebaat-na-nevestite-koi-pravat-svadba-vo-prolet-i-leto-03.jpg

Матирачки спреј

Набавете матирачки спреј за фиксирање на шминката, кој ќе ви помогне да ги избегнете непријатните „пробивања“ на пот и маснотии на лицето.

Хартија за впивање маснотија

Некогаш, колку и да се трудите, по некое време сепак ќе забележите дека кожата ви светка од маснотии. Во овој случај може да помогнат хартивчињата за впивање маснотии, кои можете да ги носите во чантата.

Антиперспирант

Многу невести избираат да носат модел на венчаница без ракави. Потењето и триењето на кожата можат да предизвикаат иритации, па затоа со себе носете мини антиперспирант, по можност стик или рол-он.

5-kozmetichki-proizvodi-koi-im-trebaat-na-nevestite-koi-pravat-svadba-vo-prolet-i-leto-04.jpg

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg