Совршени фризури за невестите со многу долга коса (фото)

Sovrseni-frizuri-za-nevestite-so-mnogu-dolga-kosa-01.jpg

Многу жени сонуваат за екстремно долга коса, особено во периодот додека се подготвуваат за свадбата. 

Сепак, долгата коса може да биде предност, но и проблем истовремено, особено доколку немате никаква идеја за фризура или пак немате добар фризер. 

Се надеваме дека овие идеи барем малку ќе ви го олеснат процесот, бидејќи се наоѓа по нешто за сечиј вкус, без оглед на фактот дали сакате виткана или права или пак пуштена или собрана коса:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...
5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Свадбен фотограф споделува најуникатните идеи и совети за свадба – не мора да има торта, не следете ... Пречекајте ги гостите на забавен начин, заменете ја свадбената торта со омиленио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg